امیرعبداللهیان: باید تلاش کرد تا عوامل بحران در منطقه رخ ندهد

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات در گفتگوی تلفنی پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی از جمله سوریه، تحولات سرزمین های اشغالی و وین.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت امارات، روابط دوجانبه را رو به پیشرفت توصیف کرد و گفت: دیدارها و رایزنی های خوبی بین مقامات دو کشور صورت گرفته است. کشورها.

امیرعبداللهیان فعال کردن کمیته‌های روابط دوجانبه در موضوعات مورد توافق و تبادل هیئت‌های موثر را برای تقویت و گسترش روابط دوجانبه برشمرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: هیچ محدودیتی برای توسعه همه جانبه روابط وجود ندارد.

هر دو طرف بر اهمیت توسعه همکاری های بخش خصوصی تاکید کردند.

امیر عبداللهیان در خصوص بحران یمن نیز از برقراری آتش بس موقت در یمن استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد که شاهد رفع کامل محاصره انسانی یمن و برقراری گفتگوهای سیاسی از همه طرف باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به شباهت‌های دو کشور افزود: ما چیزی جز خیر، امنیت و پیشرفت برای همسایگان خود، منطقه و امارات نمی‌خواهیم، ​​اما صهیونیست‌ها ریشه ناامنی در منطقه بوده و هستند.

امیرعبداللهیان حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را تهدیدی برای همه کشورهای منطقه دانست و تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا عوامل بحران در منطقه شکل نگیرد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز با تبریک حلول ماه مبارک رمضان ابراز امیدواری کرد که روابط ریشه‌دار دو کشور در سال جدید بیش از پیش گسترش یابد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فیمابین در زمینه های مختلف، خواستار امکان همکاری مشترک شد.

وزیر امور خارجه امارات در خصوص وضعیت جدید منطقه گفت: وضعیت منطقه در هفته های اخیر بهبود یافته و سفر بشار اسد رئیس جمهور اسد به امارات و برقراری آتش بس موقت در یمن فرصتی را برای همه فراهم کرده است. احزاب برای پیشرفت و توسعه و جلوگیری از تشدید تنش ها.

وزیر امور خارجه امارات تاکید کرد که امارات به هیچ طرفی اجازه نخواهد داد که اقدامات خرابکارانه یا تحریک آمیز از خاک خود علیه کشورهای همسایه امارات انجام دهد.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.