اماکن بیرونی در اولویت برگزاری مراسم تولد دوباره / فروش بلیط آلومینیومی مسابقات با توجه به ظرفیت اعلام شده

[ad_1]

ایسنا/ مرکز استاندار مرکزی گفت: اماکن باز در اولویت برگزاری مراسم شب های قدر است.

دکتر. فرزاد مخلص الائمه در 27 فروردین 1401 در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با اشاره به اینکه خوشبختانه بازگشایی مدارس به درستی انجام شد و تاکنون خسارتی ندیده ایم و شرایط آموزش و پرورش به حالت عادی بازگشت. وی ادامه داد: برخی از شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارند و در برخی شهرها روند فعلی رو به افزایش است و طبق آمار ارائه شده تأثیر واکسیناسیون بر روند کنترل بیماری و پیک هفتم کاملاً محسوس است و واکسیناسیون همچنان قدرت ورزش کنید و افراد را نسبت به واکسن ها حساس کنید.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 96 درصد از جمعیت هدف استان اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند، افزود: درصد و نوبت سوم برای آن به 50 درصد رسیده است و این روند باید تسریع شود.

مخلص الائمه گفت: شاید با توجه به اینکه فشار اخیر در اوج هفتم خیلی شدید نبود، مردم کمتر به واکسن توجه کردند، اما به هر حال مردم باید دوز سوم را دریافت کنند.

وی افزود: کودکان 5 تا 12 ساله 21 درصد نوبت اول و 11 درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کردند. این عدد قابل افزایش است و نباید حساسیت واکسن را کاهش داد.

استاندار مرکزی با اشاره به وجود دو پست سیار واکسیناسیون در اراک گفت: در صورت موثر بودن راه اندازی این پست در ساوه، استاندار نسبت به راه اندازی پست سیار واکسیناسیون اقدام کند.

وی گفت: پیش‌بینی آینده این ویروس کار ساده‌ای نیست و هر عادی‌سازی می‌تواند شرایط را خطرناک کند، زیرا هنوز به وضعیت پایداری نرسیده‌ایم و مراکز واکسیناسیون نیز نیاز به عادی‌سازی دارند. به جمعیت و هرگونه تغییر در مکان و ساعت کار مراکز اطلاع رسانی باید اطلاع رسانی شود.

مخلص الائمه گفت: در بحث افطاری های عمومی مانند حسینیه ها و مساجد باید تعداد افراد کنترل شود و افراد حاضر در سفره افطار فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و نحوه بسته بندی وسایل افطاری کاملاً بهداشتی باشد. مسیر.

وی در خصوص مسابقه فوتبال تیم آلومینیوم اراک نیز گفت: فروش بلیت بر اساس ظرفیت مجموعه انجام می شود و تماشاگران برای دریافت بلیت باید دو دوز واکسن دریافت کرده باشند.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری مراسم لیالی قدر افزود: بر اساس تصمیم و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اولویت برگزاری مراسم با توجه به شرایط آب و هوایی باید در مکان های باز اما در شهرستان ها قرمز تا برگزاری مراسم در فضای سرپوشیده 30 درصد ظرفیت، امکان حضور جمعیت وجود دارد و زمان مراسم باید 90 دقیقه باشد، در شهرهای نارنجی رنگ امکان استفاده از 50 درصد ظرفیت در مناطق تحت پوشش محلی و در شهرهای زرد این ظرفیت به 70 درصد می رسد، در شهرهای آبی می توان مراسم را با 100 درصد ظرفیت و بدون محدودیت زمانی انجام داد.

وی با بیان اینکه امسال راهپیمایی روز قدس به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، افزود: نماز عید سعید فطر نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک اقامه می شود.

استاندار مرکزی تاکید کرد: از عملکرد شهرداری در راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیک اتوبوس های شهری راضی نیستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.