اعتراض مردم تونس به اقدامات رئیس جمهور / جلسات پارلمان با وجود انحلال ادامه دارد

[ad_1]

در بحبوحه اعتراضات گسترده مردم تونس در محکومیت اقدامات فوق العاده رئیس جمهور، معاون اول پارلمان منحل تونس روز یکشنبه اعلام کرد که پارلمان به برگزاری جلسات عمومی خود به صورت مجازی ادامه می دهد و تصمیم رئیس جمهور تونس برای انحلال پارلمان را «غیرقانونی» خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سمیرا الشواشی، معاون اول پارلمان منحل شده تونس، روز یکشنبه در بیانیه ای از ادامه برگزاری جلسات عمومی پارلمان این کشور به صورت آنلاین خبر داد.

وی در این بیانیه از تاخیر در برگزاری اولین جلسه مجلس به دلیل اتهام برخی نمایندگان خبر داد و گفت که تاریخ جدیدی برای اولین جلسه تعیین شده است.

پس از اعتراضات اخیر در تونس، این نماینده به رئیس جمهور قیس سعید گفت; اقدامات آنها غیرقانونی است و تونس باید به صفوف دموکراسی های جهان بازگردد.

الشواشی ارجاع نمایندگان به قوه قضائیه به دلیل جلسه علنی آنلاین 30 مارس را “از هر نظر مضحک، پوچ و رسوا” توصیف کرد.

سمیرا الشوشی در بیانیه خود گفت: جبهه ملی دموکراتیک که شامل نیروهای ملی می شود، جبهه نجات خواهد بود.

به گفته وی، مجلس در جلسات آنلاین خود علاوه بر پیشبرد ریاست جمهوری، نقشه راه خروج کشور از بن بست سیاسی کنونی را نیز در دستور کار دارد.

وی از پارلمان تونس خواست به برگزاری آنلاین جلسات خود ادامه دهد و گفت: پارلمان تونس به برگزاری جلسات خود به صورت آنلاین ادامه می دهد و مجازات اعدام برای آنها اعمال خواهد شد.

به این معنا، گروهی از سیاستمداران تونس از همه احزاب و گرایش‌ها، به اضافه جنبش «ضد کودتای تونس»، در روز یکشنبه، سالگرد شهدای 1938، در تظاهرات بزرگی دستورات سعید برای انحلال مجلس را محکوم کردند و بر وحدت تأکید کردند. حزب دموکرات در برابر اقدامات آنها.

معترضان در مخالفت با تصمیمات رئیس جمهور شعارهایی مانند مرگ بر کودتا سر دادند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.