استفاده از سوخت های فسیلی روسیه در هلند متوقف می شود

[ad_1]

دولت هلند با اعلام ممنوعیت سوخت های فسیلی روسیه تا پایان سال جاری میلادی، به کشورهایی پیوست که در اعتراض به جنگ مسکو با اوکراین، واردات از روسیه را قطع کرده اند.

به گزارش ایسنا، دولت هلند در اعلام این تصمیم متعهد شد 623 میلیون یورو (675 میلیون دلار) برای مشوق های مالی برای شرکت های تامین کننده تاسیسات بزرگ ذخیره سازی گاز این کشور هزینه کند.

دولت هلند گفته است که بر روی صرفه جویی در انرژی، سیاست های سبزتر و واردات انرژی بیشتر از سایر کشورها تمرکز خواهد کرد. دولت هلند در بیانیه ای اعلام کرد: به این ترتیب هلند می تواند سهم روسیه از گاز خود را تا پایان سال حفظ یا به طور کامل جایگزین کند.

بر اساس برآوردهای دولت، حدود 44 درصد از انرژی مصرفی هلند مبتنی بر گاز است که یکی از بالاترین نرخ ها در اروپا است، اما تنها حدود 15 درصد از گاز هلند از روسیه وارد می شود.

در تلاش برای قطع روابط با روسیه، دولت هلند اعلام کرده است که به شرکت ها برای پر کردن تاسیسات ذخیره گاز در Burgermer، یکی از بزرگترین تاسیسات اروپا، بازپرداخت می کند. هزینه مشوق های شرکت ها برای پر کردن این تاسیسات که 4.1 میلیارد متر مکعب ظرفیت ذخیره سازی گاز دارد، حدود 623 میلیون یورو برآورد شده است. دولت همچنین به شرکت دولتی انرژی EBN دستور داد تا اطمینان حاصل کند که اگر شرکت‌ها به مشوق‌های مالی پاسخ ندهند، ظرفیت تأسیسات تا قبل از زمستان آینده حداقل 70 درصد پر شود.

برگرمر حدود یک سوم از ظرفیت ذخیره‌سازی گاز هلند را به خود اختصاص داده است که 60 درصد آن متعلق به TAQA (شرکت ملی انرژی ابوظبی) است که آن را نیز مدیریت می‌کند و 40 درصد متعلق به EBN است.

طبق قراردادی که تا سال 2045 اعتبار دارد، گازپروم روسیه حق استفاده از 40 درصد از فضا را دارد، اما گازپروم از سهام خود در این تاسیسات استفاده نکرده است.

به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت امور اقتصادی هلند گفت که اگر گازپروم از سهام خود استفاده نکند، ممکن است توسط سایرین تحت بند «استفاده از آن یا از دست دادن آن» دوباره پر شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.