اردوغان با محمد بن سلمان بیعت کرد!

[ad_1]

رئیس جمهور ترکیه اخیراً پس از موافقت وزیر دادگستری ترکیه با انتقال پرونده و اسناد آن به عربستان سعودی، به شروط ولیعهد و حاکم فعلی عربستان سعودی، محمد بن سلمان و پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی تسلیم شد. عربستان در ازای بهبود روابط». و ممنوعیت غیررسمی واردات محصولات ساخت ترکیه را لغو کنید.

به گزارش ایسنا، عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه رای الیوم در تحلیلی نوشت: این تسلیم تعجب آور نبود زیرا رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به طور کامل با شروط مصر برای تعطیلی اخوان المسلمین موافقت کرد. اقلیت چینی اویغور را به دولت تحویل دهید. کشور خود را داد. بعید است گام بعدی در اخراج رهبران حماس و اعضای آن از خاک ترکیه پس از سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل به آنکارا و استقبال گرم وی باشد.

اصول و ارزش های اسلامی در اولویت های اردوغان جایگاه پایینی دارد. اگر جمال خاشقجی زنده بود، اردوغان او را به مقامات سعودی می‌سپرد. نکته مهم برای او نشستن در کاخ ریاست جمهوری و تماشای اقتصاد ترکیه است که به دلیل شکست سیاست هایش دست و پنجه نرم می کند.

اردوغان “بازیگر ماهری” بود که از واژه “اسلام سیاسی” برای خدمت به آمریکا و توطئه های آن علیه کشورهای عربی و اسلامی مانند سوریه، عراق، لیبی و مصر استفاده کرد و متاسفانه برخی از رهبران جنبش های اسلامی همچنان به شدت از او دفاع می کنند. . .

ادعای اردوغان درباره مسئله فلسطین صرفاً شفاهی بود و حتی یک گلوله و یک دلار به مقاومت فلسطین و حماس نداد. زیرا او نگران برانگیختن خشم اشغالگران اسرائیلی بود. او در اوج تجاوزات به غزه، تنها سفرای خود را خارج کرد.

اردوغان فقط زبان زور را می‌فهمد، بنابراین در مقابل محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و قبل از آن علیه مقامات مصری زانو زد و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را متهم کرد که هواپیمای روسی را که گفته می‌شد حریم هوایی ترکیه را در آغاز بحران سوریه نقض کرده بود، ساقط کرد. . . .

ما نمی دانیم که آیا ولیعهد سعودی تسلیم اردوغان را با شرایط خود می پذیرد یا خیر. امتیازات بزرگ اردوغان به مصر قابل بحث نیست، اما مصر پاسخ ضعیفی به اردوغان داده است و تاکنون سفرای دو کشور برنگشته اند زیرا مقامات مصری معتقدند اردوغان غیرقابل پیش بینی است و موضع او به سرعت تغییر خواهد کرد. بنابراین نمی توان به آن اعتماد کرد.

اردوغان نه تنها می‌خواست اولین کسی باشد که از ماجرای قتل خاشقجی صرف نظر کرد، بلکه اولین کسی بود که به محمد بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان سعودی و حافظ حرمین شریفین وفاداری کرد!

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.