ارائه خدمات تشخیصی در سیستم غربالگری اختلالات طیف اوتیسم

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس اداره کل بهزیستی استان زنجان گفت: والدین می توانند از طریق آزمون هیوا به نشانی https://autism.behzisti.net اقدام کنند.

سلمان حسینی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص غربالگری کودکان 2 تا 5 ساله از نظر اختلال طیف اوتیسم در استان زنجان، اظهار کرد: برنامه غربالگری اختلالات طیف اوتیسم برای جلوگیری از پیشرفت بیماری یا علائم بیشتر یا اقدام به موقع برای توانبخشی و درمان برای کاهش هزینه های خانواده ها انجام می شود. و جامعه

وی در خصوص ارائه خدمات تشخیصی در سامانه غربالگری اختلالات طیف اوتیسم افزود: در صورتی که والدین تمایلی به مراجعه به بهزیستی استان زنجان یا مراکز غربالگری نداشته باشند، می توانند تست هیوا را در سامانه انجام دهند https://autism.behzisti . net و گزارشی از وضعیت سیستم فرزندتان دریافت کنید.

این مسئول با بیان اینکه طرح غربالگری خانواده محور در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: پس از تشخیص قطعی اختلال طیف اوتیسم برای تمامی خانواده های دارای فرزند مبتلا به اختلال طیف اوتیسم، برنامه و بسته آموزشی به نام روزنه شامل 5 بروشور آموزشی و اسباب بازی های هدفمند

رئیس اداره کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه 120 نفر از مبتلایان به اوتیسم تحت پوشش این اداره کل هستند، خاطرنشان کرد: روزانه 30 نفر خدمات توانبخشی آموزشی دریافت می کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.