اختصاص 1000 میلیارد اعتبار برای پسماندهای شمال / رابطه خشک شدن تالاب انزلی با تراز خزر

[ad_1]

ایسنا/ گیلان نماینده مردم انزلی در مجلس به موضوع پسماند در گیلان به ویژه سراوان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: برای ساماندهی پسماند در استان مشکل اعتباری نداریم و در کمیسیون تلفیق با همکاری نمایندگان استان های شمالی 1000 مورد اختصاص داده ایم. میلیاردها تومان برای ضایعات.

احمد دنیامالی با اشاره به تصویب قانون جهش تولید مسکن با هدف رفع معضل مسکن گفت: مبنای این قانون تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی است.

وی از اختصاص زمین رایگان یا ارزان برای تولید مسکن خبر داد و تصریح کرد: همچنین 360 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات ویژه بانکی در نظر می گیریم.

نماینده شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی ویژه با روزنامه باران از اختصاص 30 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 1401 برای تولید مسکن خبر داد و گفت: برای تسهیل در تولید مسکن نیز در حال بررسی صندوق هستیم.

دنیامالی با اشاره به اینکه افراد غیر بومی می توانند به صورت قانونی در روستاها زمین بخرند و خانه بسازند، گفت: ما مخالف تغییر کاربری و تعرض به اموال عمومی و زمین های کشاورزی هستیم.

وی از اختصاص تسهیلات بنیاد مسکن به اهالی منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوز ساخت مسکن و یا بازسازی ساختمان در روستاها با کمترین هزینه توسط بخشداری ها صادر می شود و اگر در طرح هادی باشد مشکلی ندارد اما در خارج از کشور. از حدود.” طرح راننده غیرقانونی است.

نماینده بندرانزلی در مجلس با اشاره به واکنش قوه قضائیه به ساخت و ساز در روستاهای معتدل خارج از پروژه هادی ادامه داد: قوه قضاییه گیلان اهتمام ویژه ای دارد تا تعدی به زمین های کشاورزی به حداقل برسد.

وی همچنین به موضوع پسماند در گیلان به ویژه سراوان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: برای ساماندهی زباله در استان مشکل اعتباری نداریم و در کمیسیون تلفیق با همکاری نمایندگان استان های شمالی هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده ایم. برای زباله

دنیامالی نبود مدیریت واحد را یکی از مهم ترین عوامل ساماندهی نشدن پسماند سراوان دانست و تصریح کرد: تغییرات مکرر مدیریت شهری یکی از آسیب های جدی در حل معضل سراوان است.

نماینده بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه وزیر کشور مسئولیت پسماند از محور شمالی را به جهاد دانشگاهی واگذار کرده است، گفت: جهاد دانشگاهی باید گزارشی از پروژه های زباله سوز و مدیریت پسماند سواحل خزر تهیه کند که معمولا با این مشکل روبرو شوند

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای تشکیل سازمانی در حوزه پسماند، خاطرنشان کرد: تولید زباله در استان های شمالی با سایر مناطق متفاوت است، زیرا زباله های تر در اینجا بسیار زیاد است و باید تفکیک زباله ها را انجام دهیم. زباله به طور جدی.

دنیامالی همچنین رفتارهای مقطعی، موردی و محلی را برای احیای پانتانال انزلی نامناسب دانست و یادآور شد: در سفر رئیس جمهور به گیلان 15 میلیارد تومان به پانتانال انزلی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه خشک شدن پانتانال انزلی ارتباط مستقیمی با کاهش سطح آب دریای خزر دارد، گفت: اگرچه رسوب گذاری در تالاب زیاد است، اما سطح آب دریا در سال گذشته به کمترین حد خود رسیده است. صد سال است و منتظر شروع دوره بازگشایی و بالا بردن سطح آب ما هستیم که بسیار کمک می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.