اجرای 106 برنامه به مناسبت هفته کار در گلستان / 1154 گلستانی بیمه بیکاری دریافت کردند.

[ad_1]

ایسنا/ گلستان مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی گلستان از اجرای 106 برنامه به مناسبت هفته کار و کار در این استان خبر داد و گفت: 16 برنامه استانی هفته کار و کارگر و مابقی شهرستانی است. .

حسینعلی خواجه مظفری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر و کارگر اظهار داشت: هر ساله از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه به نام هفته کارگر نامگذاری شده و به همین مناسبت چندین مورد در محل کار و کارگر برگزار می شود. در سطح استانی، این هفته فرصت مغتنمی است برای قدردانی از مردان و زنان عالی رتبه که با تلاش و پشتکار فراوان خود زمینه ساز رشد، توسعه و پیشرفت کشور هستند.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون کارگران، کارفرمایان و تولیدکنندگان همواره نقش آفرینی کرده و در صحنه های مختلف حضور چشمگیری داشته اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از اجرای 106 برنامه به مناسبت هفته کار و کار در استان گلستان خبر داد و یادآور شد: از این میزان 16 برنامه به مناسبت هفته کار و کار در استان و 90 در شهرستان، برگزاری یادواره شهدای کارگر گلستان، بازدید از واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد، دیدار با نمایندگان و اتحادیه ها و کارفرمایان، برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های کارآفرینی، برگزاری نشست های بصیرتی و شفاف سازی از جمله ماست. برنامه های هفته کار و جشن کار

اجرای برنامه خواجه مظفری با هدف کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی و نیروهای امدادی، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در گلستان، دیدار با کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آسیب دیدگان کارگران و اجابت نماز جمعه دبیرخانه تعاونی گلستان همزمان با هفته کار و کار اعلام کرد: به طور معمول دبیرخانه کار به عنوان دفتری شناخته می شود که فقط مشکلات اشتغال را حل می کند، در حالی که معاونت فرهنگی و اجتماعی در این دبیرخانه کار می کند، کارگروه های بالای 50 نفر باید کار کنند. خانه سالمندان دارند و سال گذشته خانه سالمندان کارگری رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی از ایجاد مجموعه های ورزشی در شهرهای مختلف از جمله گرگان، گنبدکاووس و … خبر داد و گفت: از این حیث ورزشگاه کلاله به زودی افتتاح می شود و حدود 9 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این ورزشگاه هزینه شده است.

16 معدن فعال در گلستان وجود دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه گلستان با اشاره به اینکه سیاست ما حفظ اشتغال موجود است، تاکید کرد: بازرسان ما به طور مرتب در کارگاه هایی که مشکل دارند حضور پیدا می کنند و موضوعات مختلف از جمله بیمه و دستمزد تامینی را بررسی می کنند. در سال 1400 با وجود شیوع کرونا، اخراج و بیمه کارگران در استان گلستان روند نزولی داشت. هم اکنون یک هزار و 154 نفر در گلستان مقرری بیکاری دریافت می کنند. این تعداد 2000 بوده که تا این حد کاهش یافته است. .

خواجه مظفری با بیان اینکه رسیدگی به شکایات و پرونده های مربوط به این حوزه تحت عنوان سامانه جامع روابط کار تماما الکترونیکی شده و کاغذ به طور کامل حذف شده است، خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد آرای ما در قانون اساسی تصویب می شود. دیوان عدالت اداری و ما بیش از 5000 دادخواست در سراسر استان داریم و مراجعات ما در بخش کار به 10000 نفر می رسد.

وی با بیان اینکه 16 معدن در استان گلستان فعال است و بازرسان ما به طور مستمر از معادن و تونل های آنها بازدید می کنند، افزود: در بحث اتباع خارجی سه دفتر کفالت خارجی در استان گلستان وجود دارد که کارت کار صادر می کنند. و در حال حاضر برای 3040 خارجی مجوز کار صادر شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.