آزادی ۵۴۳ زندانی جرائم غیرعمد در خراسان رضوی در سال گذشته

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیر ستاد دیه خراسان رضوی از آزادی 543 زندانی کیفری استان از طریق دریافت کمک های بلاعوض و همچنین تسهیلات ستاد دیه و پذیرش محکومیت آنها طی یک سال گذشته خبر داد.

جواد غفاریان طوسی امروز 22 فروردین ماه در نشست خبری آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان که در سالن اجتماعات زندان مرکزی مشهد برگزار شد، گفت: به نیت امام رضا (ع) تا پایان ماه مبارک رمضان صبر می کنیم. ع) 88 یکی از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کنید تا تعداد زندانیان بدهکار مالی که بدهی آنها کمتر از 100 میلیون تومان است در استان به صفر برسد.

وی افزود: سال گذشته 433 نفر از زندانیان با دریافت کمک رایگان و همچنین تسهیلات در ستاد دیه و پذیرش حکم آزاد شدند. هر کدام از این افراد موارد متعددی داشتند. 110 نفر بدون مشاوره و میانجیگری آزاد شدند. یعنی در مجموع سال گذشته 543 نفر در ستاد دیه آزاد شدند که بالغ بر 130 میلیارد تومان کل بدهی بود.

نماینده ستاد دیه خراسان رضوی تصریح کرد: خیرین، خادمین افتخاری حرم امام رضا(ع)، شعب صلح و سازش و به ویژه مددکاران در زندان های استان موفق به عفو 42 میلیارد و 300 میلیون تومان از 543 شاکی شدند.

طوسی گفت: از 433 نفری که سال گذشته با قرار وثیقه آزاد شدند، 421 مرد و 12 زن بودند. همچنین از این 433 نفر، 9 نفر برای تصادفات رانندگی، 9 نفر برای تصادفات کارگاهی، 13 نفر برای آسیب های بدنی غیرعمد، 287 نفر برای بدهی و جریمه، 43 نفر برای عدم پرداخت اقساط مهریه و 72 نفر برای عدم پرداخت اقساط. نفقه زندانی شدند

خراسان رضوی حدود 588 نفر دستگیر شده در جرایم غیرعمد دارد

وی افزود: در حال حاضر حدود 588 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان وجود دارد که در حال بررسی آزادی 247 نفر از این افراد هستیم.

نماینده ستاد دیه خراسان رضوی بیان کرد: در سال 99 16 میلیارد تومان برای آزادی این زندانیان پرداخت شد که حدود 8 میلیارد تومان آن از منابع ستاد کشوری بوده است. سهم خیرین استان از 1400 پرداخت رایگان بالغ بر 21 میلیارد تومان و سهم ستاد امداد و نجات کشور حدود 3 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است. لازم به ذکر است که تعداد پرونده ها نسبت به سال های گذشته 1400 مورد افزایش داشت اما تعداد آزادی ها تفاوت چندانی نداشت.

طوسی تصریح کرد: یکی از ارکان آزادی و نیاز به کمک گروه امداد و نجات، مددجو و خانواده اوست؛ به این ترتیب در سال گذشته حدود 11 میلیارد تومان از سوی خود مشتریان به میزان آزادسازی آنها کمک شده است. همچنین بیش از 12 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات بانکی در اختیار این مشتریان قرار گرفت که باید اقساط خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: با مساعدت مددکاران زندانهای استان، ستاد دیه و مساعدت قوه قضائیه بیش از 43 میلیارد و 600 میلیون تومان از بدهی زندانیان تقسیم و حکم آنها پذیرفته شد.

مدیر ستاد دیه خراسان رضوی گفت: در تمامی شهرستان ها و زندان های استان کمیسیون هایی متشکل از رئیس قوه قضائیه، دادستان، فرماندار، امام جمعه، انجمن ها، موسسات خیریه و موسسات خیریه وجود دارد که برای آزادی تلاش می کنند. زندانیان غیرعمد».

طوسی افزود: با توجه به محدودیت‌های عروق کرونر، در دو سال گذشته ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شده که به آزادی زندانیان کمک کرده است؛ از جمله فضای مجازی، تشکل‌های مذهبی، گروه‌های جهادی و اتحادیه‌ها.

وی بیان کرد: رئیس اتاق اصناف مشهد آمادگی خود را برای برگزاری جلساتی با تمامی اصناف مشهد و با هیئت منتخب اتحادیه ها اعلام کرده است تا جشن گلریزان مستقل در دل هر یک از اصناف و اتحادیه ها برگزار شود. . اولین صنفی که در این زمینه اعلام آمادگی کرد، اتحادیه طلافروشان مشهد است که 30 فروردین به همین مناسبت ضیافت و جشن گلریزان را برگزار می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.